Programma 2011

Gepubliceerd door de 1 april vereniging op 09 Feb 2011
Nieuws >>

Het programma 2011 is definitief en staat op de site. Klik hier om dit te bekijken. Verder zijn er nog andere data van belang.  
 
Om optimaal op de dag voorbereid te zijn zullen de spelers 4 maal bij elkaar komen om hun tekst met elkaar te oefenen. De repetitieavonden, uitsluitend voor de sprekende rollen, zijn in Bastion 8 op 21 februari, 7, 14 en 21 maart. De aanvangstijd is 20.00 uur.

19 februari

Op 19 februari wordt vanaf 14.00 uur bij Dansschool De Werker de modeshow van “de Geuzennaald”gehouden.

26 februari

De tijdelijke winkel “De Geuzennaald” zal net als vorig jaar in Bastion 8 worden gehouden en opent haar massieve deur op zaterdag 26 februari om 13:00 uur. De openingshandeling zal traditiegetrouw verricht worden door de Poorter van het Jaar: Johan Stam.

De openingstijden van de Geuzennaald zijn:

Woensdag 13:30 tot 16:30 uur

Vrijdag 13:30 tot 16:30 uur

Zaterdag 11:00 tot 15:00 uur

18/19 maart

Op 18 & 19 maart zullen de plakkaten door de Spanjaarden aan de gevels en ramen van de Brielse middenstand worden aangebracht. Hiermee brengen zij in herinnering dat in 1572 diezelfde middenstand een tiende deel van hun inkomsten aan de gehate Spaanse bezetter moesten afdragen. Met recht een wurgtax.

26 maart

Vlak voor 1 april word op zaterdag 26 maart de Tiende Penning aangeslagen.

Hierbij worden de prijzen voor de verloting op het Geuzenbal bij de winkeliers opgehaald.

Een mildere vorm voor het innen van de Tiende Penning dan de bevolking in 1572 gewend was.

In het middaguur wordt de generale repetitie gehouden, dit is  alleen voor de sprekende rollen. Locatie wordt nog bekendgemaakt.

Aansluitend vertrekt het gezelschap naar “de Hoofdwacht” op de Markt begeeft waar de fooienpot “opgeëist” wordt.

1 april

Feest der feesten zie het programma.


 

Laatste wijziging: 09 Feb 2011 at 21:47

Terug